ترازو  – مقیاس عطر مردانه تاثیرگذاری مردانه

ترازو  – مقیاس: عطر مردانه تاثیرگذاری مردانه روزانه شبانه زندگی ترکیبی سبک زندگی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی آیا نوزادان هم کابوس می‌بینند؟

روان شناسان و متخصصان خواب اعتقاد هستند که به علت توانایی‌های شناختی نوزادان، آن‌ها کابوس‌های شبانه را تجربه نخواهند کرد و این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که درک

آیا نوزادان هم کابوس می‌بینند؟

آیا نوزادان هم کابوس می بینند؟

عبارات مهم : شبانه

روان شناسان و متخصصان خواب اعتقاد هستند که به علت توانایی های شناختی نوزادان، آن ها کابوس های شبانه را تجربه نخواهند کرد و این مسئله زمانی اتفاق می افتد که درک آن ها از دنیا اطرافشان بسیار زیاد شده است باشد.

به گزارش سیناپرس؛ مدت هاست که در سطح روان شناسی علمی این مسئله مطرح شده است است که آیا نوزادان نیز کابوس می بینند یا خیر؟ از طریق تجربی نمی توان به پاسخ این مسئله دست پیدا کرد. این غیرممکن است که بتوان مطمئن بود نوزادی می تواند کابوس شبانه داشته باشد یا نه چراکه این موجودات کوچک و ناتوان نمی توانند در این رابطه به ما چیزی بگویند.

آلیس گرگوری (Alice Gregory) روانشناس و متخصص خواب در این رابطه تحقیقاتی انجام داده و در مصاحبه ای مطبوعاتی اعلام کرد که احتمالاً نوزادان کابوس نمی بینند و در دوران نوزادی خود، این عنوان را تجربه نمی کنند.

آیا نوزادان هم کابوس می‌بینند؟

قابل توجه است که روانشناسان و کارشناسان خواب اعتقاد هستند که به علت توانایی های شناختی نوزادان، آن ها کابوس های شبانه را تجربه نخواهند کرد. ممکن است نوزادان در طول شب بیدار شده است و حتی گریه کنند که علت آن می تواند گرسنگی یا شرایط ناراحت کننده محیطی باشد نه کابوس های شبانه.

از سوی دیگر باید در نظر داشت زمانی که نوزادان از خواب عمیق به طور ناگهانی بیدار می شوند، آشفته یا هراسان خواهند شد. کابوس های شبانه معمولاً با حرکات تند چشمان رخ می دهد و می توان گفت که زمانی کابوس شبانه جهت کودکان اتفاق می افتد که محیط اطراف خود را آشنا و اطلاعات آن ها از دنیای اطراف به اندازه ای زیاد کردن پیدا کند که بتوانند رویدادها را تجزیه وتحلیل کنند و پیش ازاین مرحله، ازنظر علمی امکان دیدن کابوس وجود ندارد.

روان شناسان و متخصصان خواب اعتقاد هستند که به علت توانایی‌های شناختی نوزادان، آن‌ها کابوس‌های شبانه را تجربه نخواهند کرد و این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که درک

واژه های کلیدی: شبانه | کابوس | نوزادان | دوران نوزادی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz