ترازو  – مقیاس عطر مردانه تاثیرگذاری مردانه

ترازو  – مقیاس: عطر مردانه تاثیرگذاری مردانه روزانه شبانه زندگی ترکیبی سبک زندگی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می‌کند/ دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است ، کواکبیان

دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان اینکه ‘نباید عملکرد دولت پای اصلاح طلبان نوشته شود’، گفت: ما باید یک مرزبندی میان خودمان هم داشته باشیم، بطوری که اگر در جایی دو

بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می‌کند/ دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است ، کواکبیان

کواکبیان: بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می کند/ دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است

عبارات مهم : ایران

دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان اینکه ‘نباید عملکرد دولت پای اصلاح طلبان نوشته شود’، گفت: ما باید یک مرزبندی میان خودمان هم داشته باشیم، بطوری که اگر در جایی دولت کم کاری کرد یا مسئله داشت، به عنوان نمونه راجع به وعده هایی که در دوره تبلیغات انتخاباتی داده شد، نگویند شما اصلاح طلبان مقصر هستید.

به گزارش جماران، «مصطفی کواکبیان» گفت: من قبل از درگیری های دی ماه 96 در مجلس گفتم، «آقای روحانی، همشهری عزیزمان، بعضی از پرسشها باید جدی پیگیری شود، حالا اگر نمی گذارند، بیا به مردم توضیح بده، بگو ما داریم اقدام می کنیم ولی چوب لای چرخ ما می گذارند. عضو فراکسیون امید مجلس افزود: ما در روی کارآمدن این دولت نقش داشته ایم. در دوران انتخابات ریاست جمهوری طی 10 روز در 43 شهر صحبت کردم و به 12 دانشگاه رفتم و اصلا هم پشیمان نیستم و الان هم با کمال افتخار به این دولت رای می دهم.

بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می‌کند/ دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است ، کواکبیان

وی با بیان اینکه ‘نباید عملکرد دولت پای اصلاح طلبان نوشته شود’، گفت: ما باید یک مرزبندی میان خودمان هم داشته باشیم، بطوری که اگر در جایی دولت کم کاری کرد یا مسئله داشت، به عنوان نمونه راجع به وعده هایی که در دوره تبلیغات انتخاباتی داده شد، نگویند شما اصلاح طلبان مقصر هستید.

کواکبیان در عین حال این را هم گفت که ‘دولت روحانی خودش را هیچ وقت اصلاح طلب ندانسته است و ما هم او را اصلاح طلب نمی دانیم.’

دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان اینکه ‘نباید عملکرد دولت پای اصلاح طلبان نوشته شود’، گفت: ما باید یک مرزبندی میان خودمان هم داشته باشیم، بطوری که اگر در جایی دو

بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می کند

مصطفی کواکبیان در مورد ارسال پیامک های تهدیدآمیز و جوسازی جهت تصویب نکردن لایحه پیوستن کشور عزیزمان ایران به معاهده مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت: در ماجرای چهار لایحه، پیامک های تهدیدآمیز از طرف افراد و گروه های بدون اسم و رسم فرستاده شد که در آنها نوشته شده است بود: «می آییم دفترتان را به آتش می کشیم» یا «خونت پای خودت است.»

کواکبیان با بیان اینکه اهل پیگیری این پیامک ها از طریق دستگاه قضا و پلیس فتا نیست، افزود: «این به سیم آخر زدن انتقاد نیست، انتقام هست. این افراد اگر وقت کنند، می خواهند چوب لای چرخ بگذارند و دودستگی و تفرقه ایجاد کنند. چه کسی از این کارها سود می برد ، الا کسانی که ذره ای سر سازش با نظام ندارند و دنبال براندازی نظام هستند؟ قطعا براندازان بیشترین استفاده را از این اختلافات می برند.»

وی، با بیان اینکه ‘در گذشته هم شاهد این قبیل کارها جهت فشار بر قانونگذاران در وقت تصویب برجام بوده ایم’، گفت: این کارها خودجوش نیست و سازماندهی شده است است و عیب کار اینجاست که بعضی از بدنه حکومت، عده ای را جهت انجام چنین کارهایی سازماندهی می کنند.

بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می‌کند/ دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است ، کواکبیان

کواکبیان با طرح این سوالات که ‘در مجلس به آنها گفتم همه جا این جوری هستید؟ و اینقدر دغدغه کشور و مملکت را دارید؟’ ، اضافه کرد: از سر شب تا سحر، بالای 600 پیامک ارسال کردند، فهمیدم که لایحه (تامین مالی تروریسم) در دستور کار فردای مجلس است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ما در نظام های سیاسی دنیا علاوه بر گروه های رسمی، عوامل ذی نفوذ و گروه فشار هم داریم که این گروه های فشار برخاسته از جریان حزبی و متن جامعه هستند، ولی عیب کار این است که بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر گروه فشار شوند.

دبیر کل حزب مردم سالاری با بیان اینکه ‘نباید عملکرد دولت پای اصلاح طلبان نوشته شود’، گفت: ما باید یک مرزبندی میان خودمان هم داشته باشیم، بطوری که اگر در جایی دو

تصویب کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم به نفع کشور است

کواکبیان در خصوص لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم (FATF) ،با اشاره به این که موافق پیوستن کشور عزیزمان ایران به FATF هست، گفت: در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس، به 10-12 توصیه در مورد پیوستن کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم اشاره کردم و گفتم بی جهت این پرسشها را به رهبری نسبت ندهید. رهبری اخیرا 2 صحبت در مورد برجام و مباحث بین المللی داشته اند و اشاره ای به بحث مربوط به FATF نکرده اند.

بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می‌کند/ دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است ، کواکبیان

وی افزود: بعضی نمایندگان گفتند پیوستن به این کنوانسیون جهت امنیت کشور ضرر دارد، حال آنکه در جلسه غیرعلنی از شورای عالی امنیت آمدند و گفتند اتفاقا اگر تصویب کنیم به نفع امنیت کشور هست. این صورت سیاسی اصلاح طلب در توضیح زیاد راجع به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت آمریکا خوشحال است که ما عضو کنوانسیون نیستیم، آیا که تصویب این لایحه به معنای مقابله با آمریکاست.

وی افزود: همه بحث کنوانسیون این است که سیستم بانکی ما از حالت تعلیق در بیاید و به لیست سیاه برنگردیم. در مجلس هم گفتم 188 کشور مانند سوریه، روسیه و عراق به این کنوانسیون پیوسته اند، آیا همه این کشورها تابع استعمار و ذلت هستند؟ کشورهایی که به این کنوانسیون نپیوستند، کره شمالی است که اساسا به وسیله FATF تحریم شده است هست، سودان جنوبی است که دولت مرکزی ندارد و کشوری به نام «تووالو» است که نخستین بار است اسمش را شنیده ام.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار داشت: در مجلس گفتم تعریف تروریسم در کنوانسیون به این معنا نیست که هرآنچه آنها تشخیص بدهند، ملاک و معیار هست. اکنون شرکت ملل جبهه النصره، القاعده، طالبان و داعش را تروریست می داند و حماس و حزب الله در این لیست نیست، تازه اگر کشوری بیاید بگوید این گروه ها تروریست هستند، می توانیم بگوییم تعریف ما از تروریسم تفاوت دارد. همچنین ما می توانیم منافقین را مورد پیگرد قرار دهیم. اینکه عوامانه بگوییم که با تصویب این کنوانسیون، باید «حاج قاسم سلیمانی» را تحویل دهیم، اشتباه هست.

وی گفت: در این کنوانسیون ماده ای وجود دارد که براساس آن هر وقت که خواستیم می توانیم خارج شویم. ما الان داریم جلوی یک ضرر قطعی را می گیریم. بعضی ها به احتمال «ضرر آتی»، خودشان را در ضرر «قطعی فعلی» می اندازند. عقل هم چیز «قشنگی» هست. دفع ضرر فعلی مهمتر از احتمالات آتی هست. در مجلس گفتم که نپیوستن به این کنوانسیون یعنی خود تحریمی.

کواکبیان یادآور شد: FATF یک گروه بین المللی خاص اقدام مالی هست. بعضی ها می ترسند که با پولشویی مقابله شود، درحالی که مقابله با پولشویی موجب شفافیت می شود یا مبارزه با تامین مالی تروریسم، به ما کمک می کند. به نظر می رسد اینها احساس می کنند با تصویب این لوایح، سیستم بانکی ما نظم و نسقی می گیرد. در مجلس گفتم حتی بانک مرکزی عراق هم به علت عضویت در FATF با ما کار نمی کند.

کواکبیان، از مدیر مجلس بخاطر تعویق تصویب و مسکوت گذاشتن این کنوانسیون که به گفته وی اتفاقا (آقای لاریجانی) هم با آن موافق بوده، انتقاد کرد و گفت: اگر این لایحه در مجلس مطرح می شد ، رای می آورد و حتی اگر یک ماه پیش هم مطرح می شد، باز رای می آورد. 138 نماینده ای که رای به مسکوت ماندن دادند مخالف تصویب کنوانسیون نبودند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه گفت: بعضی نمایندگان طومارهای عجیب و غریبی جلوی تریبون مجلس انداختند که کارشان شبیه آتش زدن پرچم آمریکا بود، هنوز از برجام خارج نشده ایم، آنها برجام را آتش زدند. «این افراد 20 نفر هستند و مدیر (مجلس) به نوعی از آنها حساب می برد.»

وی در ادامه از تلاش هایش جهت تصویب این لایحه سخن گفت و افزود: به آنها (نمایندگان مخالف) گفتم «شما طوماری با امضای 50 هزار نفر آوردید، ولی لشکر بیکاران ما میلیون ها نفر هستند ، باید فکری جهت آنها بکنید.» این در حالی است که بعد از تصویب لایحه، شورای نگهبان باید نظر دهد، یعنی شورای نگهبان هم می خواهد در جهت استعمار تصمیم بگیرد؟ نمی دانم این نمایندگان با چه منطقی عمل می کنند.

برخی در شعار پیرو رهبری هستند

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش دیگری از این گفت وگو ، در خصوص اتفاقات راهپیمایی روز قدس و توهین به مدیر شرکت انرژی اتمی گفت: به باورم (این افراد) در شعار پیرو رهبری هستند، ولی حرف شنوی ندارند.

وی افزود: روز قبل از این اتفاق (چهاردهم خردادماه)، رهبری در حرم مطهر امام (ره) فرمودند که مدیر انرژی هسته ای این کارها را بکند. یعنی روز قبلش رهبری او را مخاطب قرار می دهند و تایید می کنند، بعد عده ای اینطور واکنش‌ها می کنند، بعد معلوم است که این افراد تابع رهبری نیستند.

دبیر کل حزب مردم سالاری، بعضی شعارهای سر داده شده است در روز قدس را در ارزش این جنبش و مراسم بزرگ ندانست و گفت: در راهپیمایی روز قدس به جای اینکه به رژیم صهیونیستی ناسزا بگویند و شعارهای جدی بدهند، شعار «جینگیلی مینگیلی» سردادند!

وی خواستار پیگیری این رفتارها از سوی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی شد و افزود: دستگاه قضایی یک بار جهت هر لحظه ورود کند. فکر می کنم هنوز ما قواعد بازی سیاسی را یاد نگرفته ایم تا بتوانیم رفتار، منش و بینش سیاسی خود را متناسب با مقررات جامعه قاعده مند کنیم.

کواکبیان تاکید کرد: اعتقاد دارم کار افراط و تفریط زمینه را جهت اختلاف میان مسئولان بوجود می آورد. نمی گویم انتقادی نشود، بنده شدیدترین انتقادات را در مجلس به رییس جمهوری، بعضی از وزرا، قوه قضاییه و خود مجلس داشته ام، با این حال برادروار در کنار هم کار می کنیم. انتقاد کردن اگر از سر دلسوزی باشد، حُسن کار هست، چون معایب را اصلاح می کند، ولی کارها بعضی ها انتقاد نیست.

مدعی پیروی سیره حضرت علی (ع) هستیم ولی مانند ماکیاول واکنش‌ها می کنیم

کواکبیان در ادامه گفت: ما باید اعتقاد به اصولی باشیم. اعتقاد دارم که اصلاح طلب ها هم اصول و پرنسیبی دارند، حالا کسی که خودش را اصولگرا می داند حتما باید تابع اصولی باشد.

«به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم. می خواهیم چوب لای چرخ دولت بگذاریم (چرا) آن را به خون شهدا و تاریخ استعمار کشور عزیزمان ایران و… ربط می دهیم؟ عزیزی که به من پیامک می زنی (و می نویسی) تو داری خیانت می کنی، با این پیامک تو داری خیانت می کنی.»

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: در یکی، دوباری که نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدم، گفتم دولت من، دولت اخلاق هست. ما گمشده ای در جامعه داریم و آن اخلاق هست، با رعایت آن خیلی از کارهای ما حل می شود. مدعی پیروی از حضرت علی (ع) هستیم، ولی خیلی فاصله با سیره عملی آن حضرت داریم. در قانون اساسی گفته شده است که مدیر جمهوری باید پاسدار ارزش ها و اخلاق جامعه باشد و نمایندگان هم سوگند یاد کرده اند از مبانی ارزشی و اخلاقی پاسداری کنند، ولی بعضی ها با ایده «هدف، وسیله را توجیه می کند»، پیرو آقای ماکیاول هستند و جهت رسیدن به هدفشان حاضرند هر ارزشی را ذبح کنند و این مساله را توجیه می کنند.

کواکبیان، به مخالفان پیشنهاد کرد، در قالب تشکل های سیاسی و رسمی، بصورت شفاف، با سیاست های دولت و مصوبات مجلس مخالفت کنند و از وزارت کشور هم خواست در اعطای مجوزها تسهیل کند و تحمل داشته باشد.

وی اضافه کرد: بعد از حوادث دی ماه 96 گفتم، وزارت کشور در هر شهر جایی را آماده کند تا گروه ها در آنجا حرف های خود را بزنند. ما در مجلس به دنبال طرح تامین امنیت اجتماعات هستیم و معتقدیم دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است.

عملکرد دولت به پای اصلاح طلبان نوشته نشود

کواکبیان در مورد عملکرد فراکسیون امید و اصلاح طلبان مجلس گفت: افرادی که در ایام انتخابات به توصیه دولت در لیست (امید) گنجانده شده است اند، نه تنها یک بار هم نگفته اند اصلاح طلب هستند، بلکه در فراکسیون اصلاح طلبان مجلس هم شرکت نکرده اند.

‘در روز اول، تعداد ما 157 نفر بود و حتی فرم امضا کردند، ولی در جلسات شرکت نکردند، اینها نه به علت اصلاح طلبی بلکه بخاطر مخالفت با احمدی نژاد در لیست وارد شدند، بطوری که هر کس 4 تا شعار زیاد علیه احمدی نژاد می داد، می گفتند بیاید. ولی به ماهیت اصلاح طلبی فرد توجه نشد.

کواکبیان راجع به آینده جریان اصلاح طلبی نیز ادامه داد: لذا گفتیم شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان نقض دارد، بنابراین ، طرح «پارلمان اصلاحات» را ارائه دادیم که در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تصویب شد، منتهی باید جدی پیگیری شود. همچنین گفتیم 4 هزار نفر منتخب احزاب اصلاح طلب از سراسر کشور بیایند و کاندیدای نهایی ریاست جمهوری تعیین کنند و شورایی جهت لیست نمایندگان مجلس یازدهم، خبرگان و شوراهای شهر تصمیم گیری کنند.

وی گفت: جهت ایجاد احساس همکاری جویی در بدنه اصلاح طلبی این کار را کردیم. خیلی از اصلاح طلبان می گویند «نردبام هستیم، می آییم کمک می کنیم، ولی دیگران می روند مدیر می شوند و ما را فراموش می کنند.»

در بدنه دولت یکسری افرادی هستند که من اسم آنها را «مردانی جهت تمام فصول» و «انسان های دوزیست» گذاشته ام، خوب بلدند خودشان را تطبیق بدهند. اصلاح طلبان می گویند ما مردم را به صحنه می کشانیم، ولی دیگران بهره برداری می کنند.

سرکار آمدن اصولگرایان کسی را ترساندن نمی کند

کواکبیان در ادامه همین بحث به صراحت گفت که بر سرکار آمدن اصولگرایان کسی را ترساندن نمی کند، ولی اگر مردم بالای 50 درصد در انتخابات شرکت نکنند، اصولگرایان خود به خود گزینش می شوند.

وی افزود: 11 درصد مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در انتخابات شورای شهر دوم شرکت کردند، 4 درصد این آرا متعلق به لیست آبادگران بود و با آرای نیمی از اعضا، احمدی نژاد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شد، یعنی 2 درصد آرای واجدین شرایط! اینها می خواهند مردم مایوس شوند. به همین علت یک عده نمی خواهند حزب در کشور شکل بگیرد.

احمدی نژاد بخاطر دوستانش طرفدار آزادی و دموکراسی شده است است

دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: من نخستین نفری بودم که به آن یکی همشهری خودم گفتم: «آقای احمدی نژاد، این شعارهایی که در مورد آزادی و دموکراسی می دهی به قیافه شما نمی آید. 8 سال (ریاست جمهوری) تو را تجربه کردیم و دیدیم علیه دموکراسی و آزادی عمل کردی».

وی افزود: همین «سعید مرتضوی» که بود و چه بلاهایی بر سر ما در مطبوعات می آورد؟ مرتضوی ساعت سه نیمه شب به منزل ما زنگ می زد می گفت نیروها به چاپخانه ریخته اند و روزنامه دارد، تعطیل می شود و باید فلان مطلب را بردارید، ما هم فرزند حرف شنویی بودیم و مطلب را برمی داشتیم، سپس ساعت 3 بامداد چند شب بعد می دیدم نه ویراستار و تایپیست داریم و نه حروفچین و صفحه بند!

مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری در ادامه همین بحث اضافه کرد: بعضی مواقع مجبور می شدیم بخشی از روزنامه را سفید چاپ کنیم. بعد مرتضوی زنگ می زد می گفت ‘غلط زدید و آیا (فلان) قسمت را سفید چاپ کردید. مردم می فهمند ما به شما گفتیم’ ، ما هم به فرزند های چاپخانه می گفتیم جای خالی را با گُل یا چیز دیگری پر کنید. بار دیگر تماس می گرفت که آیا اشتباه می زنید آیا در صفحه سیاسی، گُل کار کرده اید، بالاخره یکبار داغ کردم و گفتم هرکاری می خواهی بکنی بکن، بیا روزنامه را ببند.

کواکبیان ادامه داد: از صدقه سر محمود آقا احمدی نژاد خیلی فشارها را تحمل کردیم، هم در بحث 3 هزار میلیارد تومانی و تامین اجتماعی و… الان هم اگر سه، چهار نفر از دوستانش را بازداشت نمی کردند، اینقدر «جزع فزع» نمی کرد. اینقدر طرفدار مردم و حقوق شهروندان نمی شد.

کواکبیان در مورد پایگاه مردمی تفکر احمدی نژاد گفت: آن زمانی که بعضی ها تمام قد جهت احمدی نژاد کار می کردند، او پایگاهی نداشت، الان که آنها برابر او هستند. در امامزاده صالح، به من گفتند (طرفداران احمدی نژاد) 200 نفر زیاد نبودند که عمدتا از اطرافیان وی هستند.

نتیجه ای از فیلترینگ نمی گیریم

کواکبیان در مورد مسدود سازی خبر رسان تلگرام هم گفت: از اول اعتقاد بودم که باید از چندسال پیش به فکر تقویت خبر رسان های داخلی باشیم. فیلترینگ نتیجه نمی دهد و الان هم خیلی ها از فیلترشکن استفاده می کنند تا جایی که سخنگوی قوه قضاییه گفته است افرادی که از خبر رسان تلگرام استفاده می کنند جرم مرتکب شده است اند. این چه حرفی است که می زنید مگر می شود 25 میلیون استفاده کننده از خبر رسان تلگرام را مجرم دانست؟ به زور نمی شود، باید راهکاری تدوین کرد که مردم گزینش خودشان را داشته باشند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: در مجلس به مدیر جمهوری تذکر دادم و گفتم اینها می گویند مدیر جمهوری طرفدار فیلترینگ هست، ولی معلوم شد که وی مخالف فیلترینگ هست. کاری که قاضی انجام داده است رویه رایجی نیست و باید از شورای عالی اینترنت مصوبه می گرفت و روال قانونی اش را طی می کرد.

وی در خاتمه با بیان اینکه ‘باید به فکر استفاده بهینه از ابزار نوین به نفع منویات خودمان باشیم’، یادآور شد: یک زمانی بلندگو، ویدیو و تلویزیون را حرام می دانستند، حال آنکه باید کاری کنیم که مخاطب به سمت ما جذب شود.

واژه های کلیدی: ایران | اصلاح طلب | احمدی نژاد | احمدی نژاد | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz