ترازو  – مقیاس عطر مردانه تاثیرگذاری مردانه

ترازو  – مقیاس: عطر مردانه تاثیرگذاری مردانه روزانه شبانه زندگی ترکیبی سبک زندگی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توضیح کدخدایی راجع به توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد، گفت: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقداماتی انجام می دهد باید گفت که باید در چارچوب قانون اعلام ن

توضیح کدخدایی راجع به توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

توضیح کدخدایی راجع به توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

عبارات مهم : قانون

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد، گفت: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقداماتی انجام می دهد باید گفت که باید در چارچوب قانون اعلام نظر کند، ولی شورای نگهبان بدون اظهارنظر راجع به افراد راجع به قانون و خلاف شرع بودن آن اعلام نظر کرد و به عنوان انتخابات شوراها دخالتی نکرد.

به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در نشست خبری ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، گزارش اجمالی از مصوبات بررسی شده است به وسیله شورای نگهبان ارائه کرد و گفت: 6 مصوبه عدم مغایرت ارزش با شرع و قانون اساسی اعلام شد. 5 مصوبه نیز دارای مغایرت بود.

توضیح کدخدایی راجع به توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

وی افزود: 20 نامه از دیوان عدالت اداری داشتیم، سه مورد آن مغایر با شرع بود و 17 مورد آن عدم مغایر آشنا شد. همچنین اصلاح اساسنامه شرکت ملی زمین و مسکن که بعد از اصلاح آن یک اصلاحیه از آن به شورای نگهبان آمد، ولی پیش از ابلاغ اصل آن به شورا نیامده بود که اعضا گفتند اصل این اساسنامه خلاف قانون است و تا زمانی که اصل آن ارسال نشود، شورای نگهبان نه اساسنامه و نه اصلاحیه را می تواند قبول کند.

کدخدایی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد و اقدامی که دیوان عدالت اداری در این باره انجام داده هست، گفت: من توضیحاتی را در زمانی که مصوبه مطرح شد ارائه کردم. نظر شورای نگهبان نسبت به افراد اعلام نمی شود، بلکه این نظر راجع به تبصره مصوبه ای در خصوص شوراهاست. ذیل ماده مربوطه فقها اعلام نظر شرعی کردند که خلاف شرع هست. اینکه دیوان عدالت اداری چه اقداماتی انجام می دهد باید گفت که باید در چارچوب قانون اعلام نظر کند، ولی شورای نگهبان بدون اظهارنظر راجع به افراد راجع به آن قانون و خلاف شرع بودن اعلام نظر کرد و به عنوان انتخابات شوراها دخالتی نکرد.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد، گفت: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقداماتی انجام می دهد باید گفت که باید در چارچوب قانون اعلام ن

خبرنگاری با نقل سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر بدعهدی آمریکایی ها در مورد برجام از کدخدایی پرسید که آیا مصوبه ای که در خصوص برجام مطرح شد دارای ایراداتی بوده که شاهد مشکلاتی در این باره هستیم؟

کدخدایی توضیح داد: نسبت به این مصوبه اعضای شورای نگهبان مشغول بررسی بودند، ولی وقت فراتر از وقت قانونی پیش رفت و نتوانستیم در وقت قانونی اعلام نظر کنیم. با عنایت به این عنوان که نتوانستیم در وقت قانونی اعلام نظر کنیم این قانون مورد نیاز الاجرا شد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا شورای نگهبان قانونی را که مربوط به مواد مخدر است و مجازات ها را کم کردن داده و موجب ضربه زدن به جامعه می شود، تایید خواهد کرد یا خیر؟ گفت: مصلحت کارشناسی مصوبات بر عهده مجلس هست. شورای نگهبان در این باره دخالتی نمی کند، ولی اگر مصوبه ای ایراداتی داشته باشد، شورای نگهبان ابایی ندارد و نظر می دهد. همچنین راجع به این مصوبه گفتم که ابهاماتی بود که امیدواریم از سوی مجلس روشن شود.

توضیح کدخدایی راجع به توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای تازه مجمع تشخیص مصلحت نظام راجع به اینکه فقهای شورای نگهبان در مراسم مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور بیشتری داشته باشند، بیان کرد: فقهای شورای نگهبان در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کردند. در مباحثی که اختلافی است و مربوط به شورای نگهبان است مورد نیاز است که فقهای شورای نگهبان شرکت کنند که از این به بعد هم این چنین خواهد بود.

خبرنگاری که در خصوص برجام پرسش پرسید بار دیگر پرسش خود را تکرار کرد و گفت آیا در خصوص آن مصوبه ایراداتی وجود داشته که کدخدایی گفت: اگر ایرادات حقوقی یا شرعی وجود داشت، شورای نگهبان اعلام نظر می کرد، ولی اینکه سیاست های کلان و راهبردی از سوی مقام معظم رهبری تعیین می شود، قطعا مورد نیاز الاتباع خواهد بود.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد، گفت: اینکه دیوان عدالت اداری چه اقداماتی انجام می دهد باید گفت که باید در چارچوب قانون اعلام ن

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر این که مصوبه زیاد کردن حقوق بازنشستگان چه ایراداتی داشت؟ اظهار کرد: آنچه که ما آخرین بار در خصوص بازنشستگان داشتیم در برنامه ششم مطرح شد و شورای نگهبان ایرادی نگرفت، ولی گویا به علت بار مالی که دولت نتوانست آن را اجرایی کند، هنوز اجرایی نشده ولی مواجه با ایرادی نشد.

خبرنگاری از کدخدایی پرسید، با توجه به اینکه اخیرا عنوان حقوق های نجومی و انتصابات فرزندان مقامات مطرح شده است نظرتان را در اینباره بگویید.

توضیح کدخدایی راجع به توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

کدخدایی در پاسخ گفت: ما که نه حقوق نجومی می گیریم و نه فرزندان مان در جایی انتصاب پیدا کرده اند، ولی آنچه مهم بوده این است که مسئولان باید بر اساس معیارهای قانون اساسی و راهبردهای حضرت امام و مقام معظم رهبری حرکت کنند. جدای اینکه این عنوان تخلف است یا نیست، این عنوان موجب بی اعتباری مسئولین در برابر مردم می شود.

خبرنگاری سئوال خود را اینگونه مطرح کرد که آیا فشار مقامات جهت اخذ هرگونه امتیاز در وقت بررسی صلاحیت ها مورد رصد شورای نگهبان بوده و خواهد بود؟ که کدخدایی گفت: هر تخلفی باشد مورد بررسی خواهد بود. اگر افراد در مسیر تخلف بودند، مدنظر خواهد بود.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آخرین اوضاع بررسی رجل سیاسی به کجا رسید؟ گفت: ما دو جلسه نداشتیم ولی بررسی ها در حال ادامه هست. پژوهشکده شورای نگهبان هر هفته جلسه کارشناسی دارد و نتیجه های را به اعضاء اعلام می کند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه شورای نگهبان در خصوص قانون جامع انتخابات جلساتی داشته، در اینباره توضیح دهید، گفت: علاوه بر کمیسیون مهم که با حضور مدیر مجلس، وزیر کشور و چند تن از روسای کمیسیون ها تشکیل شده است بود، این عنوان در سطح کارشناسی به کمیته ای که بین شورای نگهبان، وزارت کشور و مجلس است ارجاع شد که این کمیته هر هفته جلسه دارد. امیدواریم نتیجه کمیته اعلام شود و بتوانیم این عنوان را در کمیسیون مهم مورد بحث قرار دهیم و عنوان تقدیم لایحه از سوی دولت پیگیری شود و بتوانیم در انتخابات مجلس قانون تازه داشته باشیم.

خبرنگاری از کدخدایی پرسید آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند مصوباتی را که شورای نگهبان با قانون و شرع تطبیق داده با سیاست های کلی تطبیق دهد؟

کدخدایی گفت: بر اساس آیین نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام و آنچه که اطلاع دارم نظارت سیاست های کلی بر عهده مجمع تشخیص مصلحت نظام هست. کمیسیونی در این مجمع حضور دارد که وظیفه نظارت بر انطباق سیاست ها و مصوبات مجلس را انجام می دهد. شما شاهد آن هستید، مانند برنامه ششم و قانون بودجه که مجمع تشخیص مصلحت نظام نظرش را جهت ما ارسال می کند و ما آن را به مجلس اعلام می کنیم.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | نگهبان | شورای شهر | قانون اساسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz